LOK

 

MTÜ Logistikaohvitseride Kogu sümboolika valiti välja 2020. aastal korraldatud avaliku sümboolikakonkursiga, mille võitjatöö autoriks on Riho Juurik.

Kujund sümboliseerib MTÜ Logistikaohvitseride Kogu läbi erinevate elementide, nende tähenduste ja abstraktsiooni. Sümbol koosneb viiest elemendist: vankri- ja hammasrattast, mõõkadest, lipuvärvidega kilbist ning tekstist. Sümboli taustkujundiks on poolik kodaratega vankriratas ja hammasratas, mis koos moodustavad ringikujulise terviku. Selle peal moodustavad risti kaks mõõka. Keskel ning mõõkade ristumiskoha peal on ümmargune Eesti lipuvärvides kilp. Ratta ülemisel äärel on tekst „MTÜ LOGISTIKAOHVITSERIDE KOGU“ ning alumisel MTÜ loomise aastat kujutav tekstiline aastaarv.

Ratas leiutati 4500 – 3300 a. e. Kr. ning selle leiutamisega sai alguse kiirem ja efektiivsem kaupade transport ning seeläbi kauplemine, tööstuste areng jne. Ratta leiutamine (rattana nagu tänapäeval seda mõistame) on aluseks alates transpordist lõpetades tänapäevase masinavärgiga ning peaaegu kõigega, mis jääb sinna vahele. Seetõttu on keeruline ratta olulisust ülehinnata ning on oma kõige ehedamal moel aluseks kogu logistikale. Lisaks eeltoodule, kui enamus leiutisi on inspireeritud loodusest, siis ratas on 100% inimese leiutatud ning oma olemuselt täiendab see sümboolikat sama mõttega, et selle kandja on leidlik ning valmis ise midagi looma.

Hammasratas kannab tähendusena produktiivsust ja töökust. Logistikaohvitseride Kogu sümboolikas on hammas- ja vankriratas ühendatud üheks tervikuks, kandes edasi mõtet iga liikme rollist keerulises „masinavärgis“ ning märkides sellega edasiviiva koostöö olulisust.

Käesoleva sümboli valguses märgib mõõk sihtgruppi, kes on sümboolika esindajad. Mõõk tähistab ohvitseri kui juhi staatust, mille ohvitser on välja teeninud läbi hariduse omandamise ja professionaalsuse tõestamise. Ristatud mõõgad tähistavad käesoleva sümboli raamistikus vendlust ja koostööd ning annavad mõista ohvitseri valmisolekust kaitsta nii ennast, oma haridust kui ka riiki.

Ratta keskel ning ristatud mõõkade ristumiskohal on ümmargune Eesti lipuvärvides kilp, mis tähistab riiki, mida sümboolika kandja esindab ehk Eesti Vabariiki. Lipu värvid on kujutatud ringikujulisel kilbil lähtuvalt ringi universaalsest tähendusest: terviklikkus, algne täiuslikkus, lõpmatus, igavik ja ajatus. Abstraheerides, koos rattaga, tähistab see katkematut seismist riigi ja eelkõige riigikaitse logistika tagamist.

Ratta ülemisele äärele on tekstina kujutatud sümboli omanikku ning keskmisele kodaral on MTÜ loomise aastaarv.

Küsitlus

Kuidas soovite saada uut infot Kogu tegevuse kohta?

Kontakt

Vatslaserva 21
Vatsla, Saue vald,
Harjumaa, 76915

   Google Maps

   logistikaohvitserid@gmail.com

KALENDER

P E T K N R L
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Logistikaohvitseride Kogu

Vatslaserva 21
Vatsla, Saue vald,
Harjumaa, 76915

   Google Maps

   logistikaohvitserid@gmail.com

Logistikaohvitseride Kogu

Logistikaohvitseride Kogu (LOK) on võrgustik, mis võimaldab jagada ja vahetada mitteformaalselt erialalist informatsiooni.